Джонсон вибачився за порушення обіцянки і перенесення Brexit

Джонсон вибачився за порушення обіцянки і перенесення Brexit

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вибачився перед членами Консервативної партії за те, що не виконав обіцянку і не вивів Велику Британію з Євросоюзу до 31 жовтня. Також він зазначив, що виявився жертвою обставин. Про це Джонсон заявив виступаючи в неділю на телеканалі Sky News. Повідомляє Цензор.НЕТ  із посиланням на Радіо Свобода.

Джонсон назвав нову відстрочку такою, що заслуговує на «глибокий жаль». Парламент схвалив спеціальний закон, який зобов’язав його просити у Брюсселя про відтермінування. Джонсон це і зробив, підкресливши, що робить такий крок не з власної волі. Євросоюз відклав Brexit до 31 січня 2020 року. Британський парламент з ініціативи Джонсона призначив дострокові вибори до Палати громад на 12 грудня.

Прем’єр заявив, що «глибоко шкодує» про невиконану обіцянку. Проте нагадав, що йому вдалося в жовтні укласти з Євросоюзом угоду про вихід Британії. Він закликав підтримати консерваторів на виборах. Якщо вони здобудуть більшість, то, за словами Джонсона, Британія вийде з ЄС відповідно до цього договору. Якщо ж результат виборів буде іншим, доля Brexit буде неочевидною.

Нагадаємо, 17 жовтня, Європейська рада схвалила угоду про вихід Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії з Європейського Союзу.

19 жовтня Палата громад британського парламенту проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відстрочений навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС.

24 жовтня лідери політичних груп Європарламенту  погодилися перенести Brexit до 31 січня 2020 року.

28 жовтня Європейський союз погодився відкласти Brexit до 31 січня наступного року. Борис Джонсон наполягав на вихід Британії з ЄС 31 жовтня, навіть якщо Лондону і Брюсселю не вдасться укласти угоду. Проте парламентарії таку можливість заблокували.

Раніше ми повідомляли, що Євросоюз може відкласти Brexit на три місяці.

Залишити коментар

Відправити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *