Google запустила секретний проєкт зі збирання медичних даних – ЗМІ

Google запустила секретний проєкт зі збирання медичних даних – ЗМІ

Google об’єдналася з Ascension, другою за величиною системою охорони здоров’я у США, для роботи над «секретним проєктом» зі збирання інформації про стан здоров’я мільйонів американців у 21 штаті, повідомляє The Wall Street Journal.

Компанія Google збирає дані про стан здоров’я мільйонів своїх користувачів у 21 штаті США. Про це 11 листопада повідомила газета The Wall Street Journal із посиланням на джерела.

Для цього компанія почала співпрацювати з Ascension, однією з найбільших медичних організацій країни. Дані збирають у філіях Ascension для секретного проєкту Nightingale («Соловей»).

Компанія почала роботу над ним ще минулого року, його метою є розроблення медичної платформи для Ascension, за допомогою якої можна буде створювати індивідуальні плани лікування, призначати тести і процедури.

До зібраної інформації входять результати лабораторних досліджень, діагнози лікарів і записи про госпіталізацію, це повна історія хвороби з іменами пацієнтів і датами народження. Як зазначає видання, пацієнти або лікарі не знали про те, що їхні дані будуть збирати.

До даних має доступ як мінімум 150 співробітників компанії. За версією Google, за угодою з Ascension компанія може дістати доступ до ідентифікованих медичних записів, але з легальними обмеженнями.

Проєкт розроблюють у межах підрозділу Google Cloud, який останнім часом працював над сервісами штучного інтелекту для медичних компаній.

За даними видання, компанія займається проєктом безкоштовно, щоб протестувати платформу, яку зможе надалі продавати іншим медичним установам, та навчитися на їхньому наборі даних.

Газета також зазначає з посиланням на юристів із Mintz, що ця діяльність не суперечить федеральним правилам, зокрема – HIPAA, адже за цим документом лікарні та інші установи можуть ділитися даними пацієнтів зі своїми бізнес-партнерами без попередньої згоди власників даних.

Нагадаємо, Google анонсував запуск нового пошукового алгоритму

Залишити коментар

Відправити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *