Кабмін підтримав ініціативи у боротьбі з бідністю

Кабмін підтримав ініціативи у боротьбі з бідністю

Мінсоцполітики підготувало законопроект, спрямований на підтримку сімей, які цього найбільше потребують.

 Уряд України на вчорашньому засіданні підтримав законопроект Мінсоцполітики, спрямований на боротьбу з бідністю наступного року. Повідомляє прес-служба відомства. Інформує Корреспондент.net.

«Це важливі перші кроки, спрямовані на підтримку сімей, які цього найбільше потребують. Сподіваємося на підтримку Верховної Ради», — заявила міністр соціальної політики Юлія Соколовська. 

Серед іншого, ця ініціатива передбачає: з 1 січня 2020 року збільшення підтримки дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою, з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів, і для дітей з інвалідністю з їх числа — з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку; з 1 липня 2020 року підвищення допомоги на дітей із малозабезпечених сімей з 85 до 130% від прожиткового мінімуму, а для працездатних осіб — з 21 до 25% прожиткового мінімуму. 

Відзначається, що це стане можливим завдяки наближенню умов надання допомоги на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям. А також консолідації раніше фрагментованих виплат у цій програмі. При цьому всі кошти залишаються у програмі. А програма малозабезпеченим стає основною програмою допомоги людям, що опинилися в стані бідності. В ній міністерство поетапно підніматиме прожитковий мінімум і допомагати сім’ям виходити зі складних обставин. 

У цій же програмі допомоги малозабезпеченим сім’ям передбачається можливість ввести нові механізми стимулювання безробітних до пошуку роботи. Залучення непрацюючих до участі в суспільних роботах чи допомога у відкритті власної справи. А також підвищення допомоги з догляду одиноким пенсіонерам, які досягли 80-річного віку і які потребують постійного стороннього догляду (в середньому 672 грн щомісяця). 

У міністерстві зазначають, що кошти на вищевказані підвищення закладено в бюджеті на 2020 рік, який Верховна Рада вже прийняла.

Раніше ми повідомляли, що Кабмін затвердив бюджет-2020 до другого читання.

Залишити коментар

Відправити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *