Комітет Ради з цифрової трансформації підтримав скасування низки обов'язкових публікації в "Урядовому кур'єрі"

Комітет Ради з цифрової трансформації підтримав скасування низки обов'язкових публікації в "Урядовому кур'єрі"

Комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації підтримав низку законопроєктів, якими пропонується виключити газету «Урядовий кур’єр» з переліку видань для обов’язкової публікації. Про це повідомили в прес-службі ВР. Інформує Цензор.НЕТ.

На думку членів комітету останніми роками тираж «Урядового кур’єра» постійно скорочується. Наразі видання вже не може повною мірою вважатися загальнодержавним.

Комітет підтримав законопроєкт «Про внесення змін до статті 130 закону України «Про судоустрій і статус суддів». Проект виключає «Урядовий кур’єр» зі списку видань, в яких обов’язково публікується інформація про створення організаційного комітету зі скликання з’їзду суддів. А також оголошення про скликання з’їзду суддів і питань, які виносяться на його розгляд.

Також було підтримано законопроєкт «Про внесення змін до статті 28 Бюджетного кодексу України». В ньому пропонується змінити місце обов’язкової публікації законопроєкту про державний бюджет України і інформації про його виконання з «Урядового кур’єра» на Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України.

Крім того, комітет направив голові Верховної Ради Дмитрові Разумкову лист із пропозицією включити до порядку денного другої сесії парламенту проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо оприлюднення нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України та розміщення окремої інформації в електронному вигляді».

Пропонується опублікування актів уряду, нормативно-правових актів міністерств (наказів) та рішень НКРЕКП замість друку в газеті «Урядовий кур’єр» на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України. Після опублікування на цьому порталі нормативно-правові акти набирають сили. Також у законопроєкті передбачено виключення із законів України вимог про необхідність одночасної публікації в газеті «Урядовий кур’єр» та інших офіційних друкованих виданнях офіційної інформації.

Вимоги до публікації законів і нормативно-правових актів у газетах «Голос України» та «Офіційний вісник України» зберігаються. Також залишається обов’язковість друку щорічної інформації про виконання Державного бюджету України та місцевих бюджетів у газеті «Голос України» та в газетах, визначених відповідними місцевими радами.

Раніше ми повідомляли, що у «Голосі України» опубліковано закон про викривачів корупції.

Залишити коментар

Відправити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *