Понад 57% мешканців ОРДЛО вважають себе громадянами України

Понад 57% мешканців ОРДЛО вважають себе громадянами України

57,8% жителів тимчасово непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей назвали себе громадянами України. 

Такі результати кількісного дослідження громадської думки на окупованих територіях. Опитування проводилось з 7 по 31 жовтня компанією «Нью імідж маркетинг груп». Дані були оприлюднені в «Дзеркалі тижня». Повідомляє Українська правда.

Відомо, що 41,6% мешканців ОРДЛО мають паспорти ДНР/ЛНР (34,8%) чи Росії (6,8%).  42,9% опитаних ніколи не думали про отримання російського паспорта. 

У поліпшенні своєї економічної ситуації у найближчі 5 років упевнені 34% опитаних, а 35,4% пов’язують такий розвиток подій з інтеграцією в РФ,  3,5% опитаних пов’язали покращення з інтеграцією в Україну.

9,9% респондентів упевнені, що Україна може допомогти ОРДЛО стабілізувати економічну ситуацію, надавши «ДНР»/»ЛНР» широку автономію. 10,9 % мешканців окупованих територій влаштовує нинішній баланс сил або створення незалежної держави на зразок Осетії чи Абхазії, по суті — заморожений конфлікт.

«26,8% тих, хто очікує погіршення ситуації, пов’язують цей процес виключно з поверненням в Україну —  неважливо, в якому статусі, все одно погано. Не надихає людей і сценарій самовизначення або замороження конфлікту. 23,1% вважають, що економіка піде вниз із таким розвитком подій. Лише 6,8% жителів не довіряють російському об’єднавчому сценарію», — йдеться у результатах дослідження. 

«Прогнозуючи поліпшення або погіршення економічної ситуації у своєму регіоні відповідно 40,2 і 43,3% жителів ОРДЛО не визначилися або відмовляються відповістити на запитання: з чим або з ким це може бути пов’язано. Люди на роздоріжжі. Вони не розуміють, що відбувається і хто їх насправді може захистити» , — пише ZN. 

Раніше ми повідомляли, що уряд РФ схвалив законопроект про визнання українців носіями російської.

Залишити коментар

Відправити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *