РФ оцінила рішення суду ООН щодо спору з Україною

РФ оцінила рішення суду ООН щодо спору з Україною

 У МЗС РФ висловили здивування у зв’язку з рішенням суду ООН. Напередодні установа відхилила його аргументи про можливість застосування конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму до обставин справи.

Росія розраховує, що Міжнародний суд ООН врахує її позицію. І натомість не стане задовольняти претензії України. Йдеться в повідомленні МЗС РФ в суботу, 9 листопада.  Інформує Корреспондент.net.

«Російська Федерація розраховує, що на етапі розгляду спору по суті Міжнародний суд ООН повністю врахує позицію Росії. І в результаті залишить без задоволення всі українські претензії», — заявили в міністерстві. 

«Суд фактично проігнорував інші юрисдикційні заперечення з боку Москви. Дозволивши Україні перевести нав’язаний російській стороні спір щодо МКБФТ у розгляд по суті, — відзначили в російському відомстві. — Таку позицію суду складно пояснити, оскільки на етапі тимчасових заходів у 2017 році суд підтримав аргументацію Росії, прийшовши до висновку, що твердження України про нібито порушені її права за МКБФТ не є обґрунтованими». 

При цьому в МЗС звернули увагу, що рішення суду не повинно обмежувати результат справи. Оскільки «до 8 грудня 2020 року Росії ще тільки належить представити свої контраргументи по суті спору». 

«Суд не сприйняв і юрисдикційні заперечення з боку Росії за Міжнародною конвенцією про ліквідацію всіх форм расової дискримінації 1965 року (МКЛРД), — відзначили російські дипломати. — Зокрема, не погодився з тим, що перш ніж шукати захисту в Міжнародному суді ООН, держава-позивач зобов’язана звернутися до спеціально створеного під егідою МКЛРД Комітету з ліквідації расової дискримінації, покликаного здійснювати нагляд за дотриманням цієї конвенції і реагувати на її порушення. Україна цього не зробила». 

Нагадаємо, 8 листопада суд ООН у Гаазі став на бік України в спорі з Росією. Установа відхилила заперечення РФ з питання юрисдикції щодо Конвенції про протидію фінансуванню тероризму. 

Тепер Росії вперше в історії доведеться відповідати за порушення прав людини і міжнародного права. Про це заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль. 

Як відомо, 16 січня 2017 року Україна подала позов проти Росії про порушення двох конвенцій. Вони стосувались боротьби з фінансуванням тероризму та ліквідації всіх форм расової дискримінації.

Раніше ми повідомляли, що Сенцов надав свідчення місії ООН.

Залишити коментар

Відправити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *