Трамп і Ердоган проведуть зустріч у Вашингтоні

Трамп і Ердоган проведуть зустріч у Вашингтоні

Президент США Дональд Трамп та президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зустрінуться у Вашингтоні 13 листопада.

Мова про проведення зустрічі шла під час телефонної розмови лідерів держав.

Ердоган погодився на запрошення очільника Білого дому відвідати Сполучені Штати.

Чому це важливо: Через військову операцію в Сирії, яку проводить Анкара, між лідерами Туреччини та США існують напружені відносини. Раніше Трамп надіслав листа Ердогану, де закликав його «не бути дурнем», на що останній відповів, що «викинув цей лист в смітник».

Нагадаємо:

•        9 жовтня Туреччина розпочала військову операцію на території Сирії, спрямовану проти сирійських курдів. Туреччина має 911-кілометровий кордон із Сирією, і давно заявляє про загрозу з боку терористів на схід від Євфрату та утворення там «терористичного коридору».

•        Військові США не братимуть участі у запланованому Туреччиною наступі у північній Сирії та залишають позиції біля турецького кордону.

•        США зазнали різкої міжнародної критики через виведення своїх військ з північної Сирії, оскільки цими діями Вашингтон поставив під удар сирійських курдів, своїх багатолітніх союзників у боротьбі з «Ісламською державою».

•        Президент США Дональд Трамп пригрозив «повністю зруйнувати та знищити» економіку Туреччини, якщо та вчинить будь-які дії, які він вважає «поза межами», після його рішення вивести американські сили з північного сходу Сирії.

•        9 жовтня Трамп заявив, що ухвалив рішення про передислокацію військових на півночі Сирії.

•        23 жовтня міністерство оборони Туреччини повідомило про закінчення військової операції у Сирії, у зв’язку із виведенням курдських бойовиків із «безпечної зони».

•        Пізніше президент США Дональд Трамп заявив, що припинення вогню в північно-східній Сирії, куди Туреччина направила війська, тримається дуже добре.

Нагадаємо, Україна відреагувала на зустріч Ердогана з «депутатами» Криму

Залишити коментар

Відправити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *