У Польщі за запитом Росії затримали Ігоря Мазура "Тополю"

У Польщі за запитом Росії затримали Ігоря Мазура "Тополю"

Чоловік був затриманий на кордоні з Польщею, куди він їхав на офіційний захід за запрошенням польської сторони.

У Польщі за запитом Росії затримали одного з лідерів УНА-УНСО, ветерана АТО Ігоря Мазура «Тополю». Про це повідомив колишній нардеп Ігор Мосійчук у Facebook. Інформує 112-Україна.

«Щойно мені підтвердили, що на території Польщі, а саме в Варшаві, за запитом РФ затримано учасника нашої національно-визвольної війни на сході, відомого активіста Ігоря Мазура «Тополю», — заявив Мосійчук.

Польські прикордонники затримали Мазура на польському боці пункту пропуску «Дорохуськ».

«До нього не допускають українського консула та не надають адвоката. В понеділок попередньо в місті Холм буле вирішуватися питання про взяття Ігора під варту з метою екстрадиції до Росії», — зазначив Андрій Мамалига у Facebook.

Як уточнила Олена Терещенко у Facebook, Мазура затримали о 8-й годині ранку сьогодні.

«Сьогодні о восьмій ранку за запитом Росії через Інтерпол польськими прикордонниками затриманий герой декількох війн, наш друг Ігор Мазур (Тополя), який мав відвідати офіційний захід за запрошенням польської сторони!» – написала Терещенко.

У понеділок, 11 листопада, у місті Холм має відбутися суд. Закликали дипломатів, ЗМІ та народних депутатів не допустити осудження та видачі Мазура Росії.

Ігор Мазур у 2014 році був керівником «Правого сектора» Київської обл. і начальником штабу 24-ї сотні Самооборони Майдану під час Революції гідності. З травня 2014 року — в районі АТО.

З квітня 2015 року — офіцер Збройних сил України, командир роти, заступник начальника штабу розвідувального батальйону в секторі «М».

Із листопада 2016 року після демобілізації став заступником голови партії УНА-УНСО. А також заступником головного командира УНСО.

Із червня 2017 року — голова громадської організації «Межимор’я». ГО пропагує співпрацю держав Балто-Чорноморського регіону. Зокрема, України, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Грузії.

У 1990-х роках «Тополя» воював на боці Грузії проти Росії в Абхазії. Був командиром українського «батальйону «Арго».

Раніше ми повідомляли, що Гладковський намагався вилетіти з України, його затримали.

Залишити коментар

Відправити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *