У Стокгольмі вручили Нобелівські премії

У Стокгольмі вручили Нобелівські премії

Глава правління Нобелівського фонду Карл-Хенрік Хелдін, виступаючи на церемонії, наголосив, що прогрес можливий лише на основі фактів.

У Стокгольмській філармонії пройшла церемонія вручення Нобелівських премій, повідомляє у вівторок, 10 грудня, ТАСС, інформує КОРЕСПОНДЕНТ

Король Швеції Карл XVI Густав вручив нагороди в області медицини, фізики, хімії, літератури і економіки. Дипломи і золоті медалі отримали 14 осіб.

Глава правління Нобелівського фонду Карл-Хенрік Хелдін, виступаючи на церемонії, наголосив, що прогрес можливий лише на основі фактів. За його словами, в сучасному світі відсутня повага до незаперечних доказів негативного впливу способу життя людства на клімат.

«Коли молоді люди встають і вимагають, щоб всі ми прислухалися до науки і діяли, вони заслуговують нашої підтримки», — додав Хелдін.

В цьому році Нобелівську премію з фізіології і медицини отримали Вільям Келін і Грегг Семенца з США, а також сер Пітер Реткліфф з Великобританії.

Лауреатами нагороди в галузі фізики стали канадець Джеймс Піблз, швейцарці Мішель Майор і Дідьє Кело.

Нобелівської премії з хімії удостоєні американець Джон Гудінаф, британець Стенлі Віттінгем і японець Акіра Йосіно.

У цьому році були вручені відразу дві нагороди в галузі літератури — за 2018 і 2019 роки. У минулому році було прийнято рішення не вручати Нобелівську премію з літератури через скандал. В результаті, премію за 2018 рік отримала польська письменниця і поетеса Ольга Токарчук, а за 2019 рік — австрійський драматург Петер Гандке.

Нагороду Державного банку Швеції з економіки пам’яті Альфреда Нобеля отримали індійсько-американський дослідник Абхіджіт Банерджі, француженка Естер Дюфло і американець Майкл Кремер.

Раніше повідомлялося, що Ольга Токарчук, польська письменниця українського походження, стала лауреатом Нобелівської премії з літератури за 2018 рік.

Нагадаємо, названий найпопулярніший фільм року

Залишити коментар

Відправити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *