В Україні відзначають День захисника і Покрову

В Україні відзначають День захисника і Покрову

В Україні в понеділок, 14 жовтня, відзначають День захисника, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.

Також 14 жовтня відзначають як день створення Української повстанської армії.

Державним святом і неробочим днем День захисника України став у 2015 році за ініціативою екс-президента Петра Порошенка.

 Таке рішення прийнято з метою «вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості».

Цим самим указом Порошенко скасував День захисника Вітчизни, який раніше відзначався 23 лютого.

У День українського козацтва в багатьох регіонах країни проходять тематичні фестивалі та фізкультурно-патріотичні змагання, в музеях організуються спеціальні виставки, у школах — тематичні уроки про славу запорожців.

З давніх-давен Богоматір вважалася покровителькою українського козацтва. Саме 14 жовтня козаки збирали Велику раду, на якій обирали гетьмана і визначалися з подальшими військовими планами.

Як повідомлялося, сьогодні націоналісти проведуть у Києві марш опору капітуляції. Захід розпочнеться о 16.00 з парку Шевченка, звідки хода, в голові якої йтимуть ветерани, по бульвару Шевченка та по Хрещатику попрямує на Майдан Незалежності, де учасники маршу проведуть акцію протесту. Після цього вони піднімуться в адміністративний квартал і проведуть там перформанс.

Напередодні президент Володимир Зеленський у спеціальному зверненні закликав учасників акцій до Дня захисника України не зважати на «провокації тих, хто дуже хоче створити красномовну картинку для російського телебачення».

Нагадаємо, Зеленський звернувся до мітингарів на Покрову

Залишити коментар

Відправити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *