За п'ять років війни на Донбасі 1,3 млн українців стали внутрішніми переселенцями

За п'ять років війни на Донбасі 1,3 млн українців стали внутрішніми переселенцями

В Організації Об’єднаних Націй підвели підсумки п’яти років війни на Донбасі. За час військового конфлікту 1,3 млн українців стали переселенцями. Повідомляється на сторінці ООН у Twitter. Інформує 112-Україна.

Також в організації зазначили, що за ці роки в Україні вбили понад 3,3 тисячі мирних громадян, поранили — до 9 тисяч. Ще 3,5 млн людей потребують допомоги. В результаті конфлікту з’явилася «лінія дотику» на території 427 км, що перекрила доступ до основних послуг.

«Понад усе люди хочуть миру», — констатують в ООН. 

Воєнні дії між Україною і Росією почалися навесні 2014 року. За час президентства Володимира Зеленського для заспокоєння конфлікту було зроблено ряд заходів.

У Станиці Луганській 26 червня відбувся перший етап відведення українських підрозділів. Він здійснювався під наглядом місії ОБСЄ. 30 червня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні підтвердила розведення сил і засобів в районі Станиці Луганської.

Відбувся перший етап обміну полоненими у форматі «35 до 35».

7 вересня в Україну повернулися 24 моряка, журналіст Роман Сущенко, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Павло Гриб, Станіслав Клих, Микола Карп’юк, Володимир Балух, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров і Микола Сизанович.

Україна повідомила про погодження тексту «формули Штайнмайера» 1 жовтня у відповідь на лист спецпредставника ОБСЄ в Тристоронньої контактної групи Мартіна Сайдика. Підписання українською стороною «формули Штайнмайера» є умовою для участі в саміті «нормандському форматі». Канцлер Німеччини Ангела Меркель підтвердила, що зустріч у «нормандському форматі» пройде в Парижі хоча конкретної дати не назвала.

У Золотому завершився етап дзеркального розведення військ 1 листопада. 

Раніше ми повідомляли, що у Золотому-4 завершили розведення військ.

Залишити коментар

Відправити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *