Зеленський підписав закон про судову реформу, який критикував ЄС

Зеленський підписав закон про судову реформу, який критикував ЄС

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт про діяльність органів суддівського врядування. Відповідний документ критикували ЄС і Канада. Інформує Українська правда, посилаючись на сайт Верховної Ради України.

Деталі: на сайті ВР вказано, що 4 листопада документ повернуто із підписом президента.

Майже всі норми закону наберуть чинності з наступного дня після офіційного опублікування.

Закон скорочує склад Верховного суду з 200 до 100 суддів, запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створює при Вищій раді правосуддя комісію доброчесності та етики.

Законом також зменшується оклад членів Верховного суду з 75 до 55 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 105,7 тис. грн). Також скорочується склад ВККС з 16 до 12 членів. До ВККС заборонили обирати колишніх членів Вищої ради правосуддя. Крім того кандидати до ВККС мають подавати «заяву про проведення перевірки, визначеної законом «Про очищення влади».

В день набрання чинності закону припиняються повноваження членів ВККС. Нових членів ВККС обиратимуть за результатами конкурсу (конкурсна комісія — 3 представника Ради суддів та 3 міжнародних експерта). Вища рада правосуддя має за 90 днів сформувати новий склад ВККС за результатами конкурсу. Також орган має затвердити склад комісії з питань доброчесності та етики.

Комісія доброчесності та етики має складатися з 3 представників ВРП і 3 міжнародних експертів. Комісія має за 30 днів перевірити членів ВРП.

Ініціатором законопроекту був президент.

Раніше ми повідомляли, що Зеленський підписав закони про касові апарати і кешбек.

Залишити коментар

Відправити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *